Címke: Tatros

ERDÉLY A MAGASBÓL – Légi felvételek 10.

A Nemere egy része – távol a Moldvai-dombság.

Erdély – Az Úz-völgye és a Nemere vidéke

A keleti szelek fellegvára az ezeréves határ emlékeit őrző legendás Nemere. A Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozó vonulat 1600 méteres csúcsaival, óriás erdeivel és megritkított hátaival nem tartozik a leglátogatottabb hegységek közé. Nincsenek autóval járható átjárói, menedékházai, turista központjai. A nehezen megközelíthető a hegységet az Úz-völgye választja el a Csíki-havasoktól, ahol érdemes tisztelegni a nagy háborúk hősi halottai és a jelen küzdelmek heroikus megélői előtt.
Tovább >>

ERDÉLY A MAGASBÓL – Légi felvételek 9.

Alattunk a Gyimesi-szoros - a Csalhó ide is betekint

Erdély – a Gyimesek fölött

Titokzatos vidék ez a „Patakország”, titokzatos világ a Gyimesek völgye, egyetlen végtelen utca, egyetlen pántlikaként tekeredő utcasor a három, ékes füzért alakító település: Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk. S a pántlika végén ott ékeskedik múltunk történelmében élő, számunkra már csak álmainkban létező régi vámház, a történelmi Magyarország „ezeréves határa”.
Tovább >>

Kárpátok Koronája – Keleti-Kárpátok 2. – A Gyimesi-szoros

A Tatros, a vasút és az országút kereszteződésénél állt az ezeréves határ a Rákóczi-várral

A Gyimesi-szoros – A Tatros folyó mentén

Elérkeztünk a történeti Erdély és Moldva határvidékéhez, ahol a Tatros déli irányt vesz fel. A Gyimesi-szoros völgye egyre szűkül, miközben megőrzi erőteljes felső-szakasz jellegét. Gyimesbükk szűk belterületének délre forduló, 707 méter magas tengerszint feletti magassága a szoros legszebb része. Itt adja át vizét az Áldomás-pataka jobb oldalról a Tatrosnak, s az egyesüléstől keletre fekvő terület a Gyimes-Palánkai-szoros, a Tatros völgyének legérdekesebb, legpatinásabb vidéke.
Tovább >>